Eğitmenlerimiz

 

asena

Asena Akan

Eğitimci, Psikolojik danışman ve Müzisyen olan Asena Akan İstanbul’da doğdu.  İ.Ü. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Lisans ve Yüksek Lisans diplomalarına sahip olan Akan,  eşzamanlı olarak İ.Ü. Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı’ndan mezun oldu. Prof. Dr. Haluk Yavuzer’in asistanlığını yaptığı yıllarda “müzik terapi”, “psikodrama”, “aile ve grup terapileri”, “etkili öğrenme”, “etkili iletişim/ etkili öğretmen eğitimi” ve “sanat terapisi” alanlarında uzmanlık eğitimleri aldı. 7 yılı aşkın bir süre özel okullarda ve devlet liselerinde Okul Öncesi Eğitim döneminden Üniversite düzeyine kadar farklı yaş grupları ile çalıştı.

Halen çocuk psikolojisi ve iletişim alanlarında çeşitli kurumlarda danışmanlık, seminer ve eğitimer vermekte; müzikal deneyimini pedagojik formasyonu ile harmanlayarak geliştirdiği ‘kişiye özel’ bireyselleştirilmiş yöntemlerle, vokal desleri vermekte ve vokal koçluğu yapmaktadır. ‘Herkes müzik yapabilir’ mottosundan hareketle, çeşitli kurum ve organizasyonlarda çocuk, genç ve yetişkinlere dönük yaratıcı müzik atölyeleri düzenlemekte; ‘sanat temelli öğrenme’ yaklaşımı kapsamında projeler üretmekte ve uygulamaktadır.

‘Z Yapım’ Kalan Müzik tarafından, söz ve müzikleri kendisine ait 9 şarkıdan oluşan ilk albümü “İstanbul’un İzleri” yayınlanan Akan, halen profesyonel müzik hayatını sürdürmektedir.

erdal

 

Erdal Bekar

1970 doğumlu Erdal Bekar, pek çok dershanede eğitmenlik ve yöneticilik yapmıştır. Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde 2011-12 yılları arasında SPK Lisanslama Temel Finans Matematiği Öğretim Görevliliği de yapmış olan Erdal Bekar, Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya ve Metalürji Fakültesi Matematik Mühendisliği bölümünden sonra, İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitirmiş ve Marmara Üniversitesi’nde Ekonometri Ana Bilim Dalı yüksek lisansı yapmıştır. Matematik, fen ve ekonomi derslerinde oldukça tecrübeli olan Beker’in, bu konularda basılmış kitapları mevcuttur.

 

lerna                                                                    

 

Lerna Babikyan

Lerna Babikyan Marmara Üniversitesi Halk Eğitimi bölümünden Pedagojik Formasyon sertifikası ile mezun olmuş, ardından Geyvan Mc Millen yönetimindeki YTÜ Sanat ve Tasarım Fakültesi Modern Dans bölümüne girmeye hak kazanmıştır. Eğitimi boyunca ve sonrasında bale, modern dans, doğaçlama ve kompozisyon üzerine yurtiçi ve yurtdışında pek çok eğitime katılmış; Türkiye içinde ve yurtdışında dansçı ve/veya koreograf olarak farklı festivallerde yer almıştır. Bu süreçte çocuklar ile dans çalışmalarına hiç ara vermemiş çeşitli okul, kuruluş ve derneklerde uzun soluklu dersler veya kısa süreli atölye çalışmaları yapmıştır.