Öğrencilerimizden – Velilerimizden

 AC&CA gerçekten adının hakkını veriyor. Konuşurken öğretiyor; öğrenmeyi sevdiriyor; öğrenmeyi eğlenceli kılıyor. 

“AC&CA’ya gidelim” diye uyanan bir çocuk düşünün. 

Didem Eryar Ünlü – Pierre Loti Velisi

 

On travaille et on s’amuse beaucoup à AC&CA.

Ada Su Ünlü – Pierre Loti, 6e

 

Ben derslerde çok eğleniyorum. Bize çok şey öğrettiniz. Devam edip, büyük sınıflara katılmak isterim.

Sinan Sağında – Yeni Nesil 2000, 3. Sınıf

 

Dersleri çok seviyorum. Cyprien gibi komik videolar izleyip, oyunlar oynuyoruz ve hepsini Fransızca yapıyoruz. Çok eğleniyoruz. Umarım ilerleyebilirim.

Kerim Sağında – Yeni Nesil 2000, 4. Sınıf

 

Je m’appelle Ayşe. J’aime aller à AC&CA. La vie à AC&CA est très belle.

Ayşe Plevneli – Pierre Loti, CE1

 

Biz AC&CA ile bu sene Şubat ayında tanıştık. Pierre Loti’de CP’de olan kızımAyşe’nin Fransızca’sına destek ihtiyacı vardı ve Şubat ayından Temmuz sonuna kadar Ayşe her gün AC&CA’ya gitti ve AC&CA’daki eğitmenleri ile çalıştı.

Aslında 7 yaşındaki bir çocuk için her gün tüm gün okula gittikten sonra bir yere daha gidip bir saat çalışmak hiç kolay bir şey değil. Fakat Ayşe AC&CA’yı o kadar sevdi ki hiç gitmek istememezlik yapmadı.

Dahası, AC&CA sayesinde Ayşe, çok daha rahat, hızlı ve kolay yol alabildi. Kendisine güveni geldi. Fransızcayı daha da çok sevdi.

Ben ise bir veli olarak AC&CA’da Ayşe’nin eğitmenleri bir eğitimciden öte, bir arkadaş hatta aileden biri olarak hissettim. Ayşe’nin dersleri ile bir veli gibi ilgilendiler. Benimle okuldaki öğretmen veli toplantılarına katıldılar.

Sadece Ayşe’ye değil bana da inanılmaz destek oldular.

AC&CA’nın bizim için  büyük şans olduğunu düşünüyorum.

Ebru Algım – Pierre Loti Velisi

 

AC&CA’ya “bonjour” dan biraz fazlasıyla geldim. Kısa sürede rahatlıkla DELF B1 Adulte aldım. Dil eğitimine farklı bir bakışla yaklaşmaları sayesinde kısa çok yol aldım. Sıcak ortamı, Nişantaşı’nın ortasındaki gizli balkon, efektif ders programı, eğitim araçları ve sıklıkla karşılaştığım Fransızca konuşan minikler öğrenmeyi ve ders yapmayı zevkli bir alışkanlık haline getirdi.

AC&CA’da Fransızca öğrenmek bir ayrıcalık.

Santo Nahmiyas

 

Birlikte öğrenmenin ve yaratmanın en keyifli olduğu yer… Bir eğitmen olarak şimdiye kadar daha iyi bir eğitim ortamı ve yöntemi ile karşılaşmadım. Öğrenmenin bir keyif olduğunu bizlere tekrar hatırlattığın için çok teşekkürler AC&CA…

Alım Erdemir – ENKA Velisi